İş veren mali sorumluluk - Uçar Sigorta
1663
page-template-default,page,page-id-1663,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.7.6,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-overridden-elementors-fonts,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-6,elementor-page elementor-page-1663
 

İş veren mali sorumluluk


TEKLİF AL

İşveren Mali Sorumluluk Sigortası

İşveren Mali Sorumluluk Sigortası, işverenlerin işçileri veya hak sahipleri tarafından olası bir kaza durumunda talep edilebilecek tazminat taleplerini güvence altına alan bir sigorta türüdür. İşverenler için hem yasal bir zorunluluk olan hem de işçi haklarını koruma amacı taşıyan bu sigorta, iş dünyasında önemli bir rol oynar.

 

Uçar Sigorta ile İşveren Mali Sorumluluk Sigortası

Uçar Sigorta olarak, işverenlerin bu yasal zorunluluğu yerine getirmelerine yardımcı oluyor ve işverenlerin mali açıdan olası risklere karşı korunmasını sağlıyoruz. İşveren Mali Sorumluluk Sigortası poliçenizi, işletmenizin özel ihtiyaçlarına göre özelleştiriyoruz. Böylece işverenler, işçi haklarına saygılı oldukları gibi aynı zamanda işlerini güvence altına almanın huzurunu yaşarlar.

Uçar Sigorta'dan İşveren Mali Sorumluluk Sigortası Hizmeti

Geniş Kapsamlı Koruma: İşveren Mali Sorumluluk Sigortası, işçilerin ve hak sahiplerinin talep edebileceği tazminatları kapsar ve işverenlerin olası maddi kayıplarını en aza indirir.

Hukuki Destek: Sigorta şirketi, dava açılması durumunda mahkeme masraflarını ve avukatlık ücretlerini de karşılar, böylece işverenler hukuki anlamda da korunur.

İşveren Sorumluluk Sigortası Ana Teminatlar:

  • İşverene bağlı olan ve SGK kapsamındaki işçiler ile bu işçilerin hak sahipleri tarafından talep edilen tazminatlar
  • SGK yardımı dışında kalan tazminat talepleri
  • İş kazaları nedeniyle işverene açılan rücu davası sonucunda meydana gelen tazminat talepleri ve avukat ücretleri (Ödenecek olan poliçede yazan teminat limitine göre belirlenir.)

 

İşveren Sorumluluk Sigortası Ek Teminatlar:​

  • İşçilerin işveren tarafından sağlanan bir taşıtla iş yerine toplu olarak getirip götürüldüğü sırada yaşanan iş kazaları
  • İşçilerin ana görev yerine değil de farklı bir yere gönderildiklerinde meydana gelen kazalar
  • Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında yaşanan iş kazaları
  • Meslek hastalıklarından kaynaklanan sorunlar
  • Manevi tazminat talepleri

 

İşverenlerin yasal sorumluluklarını yerine getirmelerine ve işlerini güvence altına almalarına yardımcı olmak için Uçar Sigorta ile iletişime geçin. İşveren Mali Sorumluluk Sigortası poliçenizi, işletmenizin ihtiyaçlarına göre özelleştirmek için buradayız.

Size özel fiyat ve çözümler hakkında detaylı bilgi alın: