Seyahat Sağlık Sigortası - Uçar Sigorta
2045
post-template-default,single,single-post,postid-2045,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.7.6,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-overridden-elementors-fonts,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-6,elementor-page elementor-page-2045
 

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası

Uçar Sigorta ile Yurt Dışı Seyahat Sağlığınızı Güvence Altına Alın!

Uçar Sigorta, 16 sigorta şirketiyle yetkili acente olarak hizmet veren ve müşterilerine ücretsiz danışmanlık ve karşılaştırmalı en uygun bütçe çalışması sunan bir sigorta firmasıdır. Bu yazıda öncelikle sizlere seyahat sigortası, yurtdışı seyahat sigortasının önemi ve sigorta kapsamları hakkında bilgi vereceğiz.

Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat sigortası, yurt dışı seyahatleriniz sırasında ani hastalık, kaza veya diğer beklenmedik durumlarda ortaya çıkabilecek sağlık masraflarınızı karşılayan bir sigorta türüdür. Ayrıca, sigortanızın kapsamı dahilinde olması halinde seyahat iptali, bavul kaybı veya çalınması gibi durumlarda da teminat sağlayabilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Mu?

Schengen ülkeleri, Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika gibi birçok ülkeye seyahatlerde seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorunludur.

Uçar Sigorta, size en uygun seyahat sağlık sigortası teklifini sunmak için ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Yurt dışı seyahat planlarını bizlere bildiren kullanıcılarımız için gerekli olan seyahat sigortası işlemlerinde de destek sağlıyoruz.

Yurt İçi Seyahatlerde Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Mu?

Yurt dışı seyahatlerde hatta Schengen vizesi gibi önemli vizelerin alımında dahi bu sigortanın yaptırılmasının önemli olduğundan bahsettik. Peki, yurt içi seyahatlerde seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorunlu mu? Hayır, yurt içi seyahatlerde seyahat sigortası yaptırmak zorunlu değildir. Ancak, ani bir hastalık veya kaza durumunda masraflarınızı karşılamak için seyahat sağlık sigortası yaptırmanız tavsiye edilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı:

Seyahat sağlık sigortası teminatları sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak seyahat sağlık sigortası teminatları şunları kapsar:

 • Acil tıbbi yardım ve tedaviler
 • Hastane masrafları
 • Ambulans hizmeti
 • İlaç masrafları
 • Diş tedavisi
 • Vefat halinde nakil masrafları
 • Bagaj kaybı veya çalınması
 • Seyahat iptali

 

Seyahat sağlık sigortası hizmetinden bahsettik, yurt dışı seyehat sağlık sigortası ve kapsamı hakkında detaylı bilgiler paylaştık, peki bu hizmetleri Uçar Sigorta ile almanız sizlere ne gibi avantajlar sağlayacak?

 • 16 sigorta şirketinden en uygun teklifi
 • Ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.
 • Seyahat sürenize ve bütçenize uygun sigorta seçenekleri sunuyoruz.
 • 7/24 acil yardım hattımız ile her zaman yanınızdayız.
 • Teminat kapsamı en geniş sigorta ürünlerini sunuyoruz.

Uçar Sigorta ile Güvenle Seyahat Edin!

Uçar Sigorta, yurt dışı seyahatlerinizde size en uygun seyahat sağlık sigortası seçeneklerini sunarak seyahatinizi güvence altına almanızı sağlar. Hemen bizimle iletişime geçin, size en uygun teklifi sunalım!