Zorunlu Deprem Sigortası Nedir? - Uçar Sigorta
2003
post-template-default,single,single-post,postid-2003,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.7.6,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-overridden-elementors-fonts,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-6,elementor-page elementor-page-2003
 

Zorunlu Deprem Sigortası Nedir?

Zorunlu Deprem Sigortası Nedir?

ZDS (Zorunlu Deprem Sigortası) NEDİR? ZDS YAPTIRMAK YETERLİ Mİ?

Türkiye’de, deprem riski oldukça yüksektir ve bu nedenle devlet tarafından Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) yaptırılması zorunlu tutulmuştur. Bazı ev sahipleri yeterli olduğunu düşünerek yalnızca zorunlu deprem sigortası yaptırmaktadırlar. Ancak, DASK yaptırmak tek başına yeterli değildir. Çünkü DASK tek başına ev sahiplerinin bekledikleri ölçüde korumak için yeterli olamayabilir. Bu ek korumanın sağlanabilmesi adına ev sahiplerinin Konut Sigortası poliçesi de yaptırmayı atlamamaları gerekir.

Uçar Sigorta birçok partneri ile birlikte uzun yıllardır bu alanda hizmet vermektedir. Bu blogda sizlerin aklında herhangi bir soru işareti bırakmamak adına DASK ve konut sigortası hakkında detaylı bilgi veriyor olacağız.

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK):

DASK, Türkiye’de konut sahiplerinin deprem riskine karşı korunmasını sağlamak amacıyla zorunlu hale getirilmiş bir sigorta türüdür. Ancak, DASK yalnızca deprem kaynaklı hasarları kapsar. Diğer risklere karşı koruma sağlamaz. Bu nedenle, DASK poliçenizin yanında konutunuzu bir konut sigortası ile ek bir güvence altına almanız önerilir.

Konut Sigortası:

Konut Sigortası, zorunlu deprem sigortasına kıyasla çok daha geniş bir koruma sağlar. Bu sigorta türü depreme ek olarak yangın, hırsızlık, sel gibi çeşitli risklere karşı da güvence sunar. Bu sayede, evinizin deprem dışındaki risklere karşı da korunmasını sağlar. Konut Sigortası, tam kapsamlı bir koruma sağlayarak ev sahiplerine ek bir güvence sunar.

Uçar Sigorta Konut Sigortası ile Konutlarınız Emin Ellerde

Uçar Sigorta olarak, müşterilerimize tam kapsamlı bir koruma sunuyoruz. DASK ve Konut Sigortası poliçelerimiz ile ev sahiplerini her türlü riske karşı koruyoruz. Böylece, hem deprem riskine karşı hem de diğer olası tehlikelere karşı güvence altında olmanın rahatlığını deneyimleyebiliyorsunuz.

Konut Sigortası Hizmetinde Neden Uçar Sigorta’yı Tercih Etmelisiniz?

Uçar Sigorta, müşterilerine kolaylık ve güvenlik sağlar. Hızlı ve pratik bir şekilde sigorta poliçenizi alabilir ve evinizin güvenceye alabilirsiniz. Ayrıca, uzman ekibimiz size her adımda destek olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Uçar Sigorta olarak, müşterilerimizin güvenliğini ve huzurunu her şeyin önünde tutuyoruz. Siz de evinizin güvenliğini sağlamak ve risklere karşı korunmak için bizimle iletişime geçin ve konut sigortası hizmetini Uçar Sigorta ayrıcalığı ile deneyimleyin.